Dudak Kontürü

Dudak kontürü, dudak çevresinde renksiz olarak bulunan bölgelerin renklendirilerek dudakların daha büyük ve dolgun gözükmesini sağlayan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Ece-Med Güzellik Merkezi’nde dudak kontürü uzmanlar tarafından tamamen steril bir ortamda kişiye özel iğneler ile gerçekleştirilmektedir.

Ece-Med Güzellik Merkezi’nde dudak kontürü uygulaması dövme uygulamasına benzer özellikler taşımaktadır. Dövme yapmakta kullanılan steril mikro iğneler kullanılır.Dudak kontürü uygulamasının dövmeden farkı ise dudak kontüründe derinin altına inilen mesafe dövmede olduğunda daha azdır. Ece-Med Güzellik Merkezi’nde dudak kontürü uygulaması yapılamdan önce işlemi yaptıracak kişi ve uzmanlar dudak kontürünün ne şekilde ve ne kadar kalınlıkta yapılacağına karar verirler. Kararlaştırılan şekil öncelikle dudağa çizilerek uygulamayı yaptıracak kişiden onay alınır daha sonra kalıcı dudak kontürü uygulamasına başlanır.

Ece-Med Güzellik Merkezi’nde organik boyalar kullanılarak yapılan dudak kontürü uygulaması kişiye bağlı olmak üzere 2 veya 3 seneye kadar kalıcılık göstermektedir. Dövme uygulamasında olduğu gibi cildin en alt tabakasına inilmediğinden ömür boyu kalıcılığı yoktur. Dudak kontürünün kalıcılığı kişinin dudak bakımı ve cilt özellikleriyle orantılı olarak değişmektedir.